Okulary przeciwsłoneczne męskie

Okulary przeciwsłoneczne męskie dzielą się na wiele kategorii jednym z ich podziałów to ich przeznaczenie.


Okulary sportowe

Główna różnica w tego typu okularach to głównie powierzchnia samych soczewek, jest o wiele szersza i węższa. Zaprojektowana jest tak by ułatwić obserwację drogi bądź poszerzenia zakresu widoczności bez ruchu głowy. Okulary takie, chronią też przed możliwością dostania się powietrza z bocznych krawędzi, przez co nasze oczy mogłyby częściej się mrużyć, a nasza widoczność terenu byłaby przez to ograniczona.

Okulary samochodowe

Chyba najbardziej popularny rodzaj okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn. Prezentują się swoim wyglądem najczęściej bardzo estetycznie, wśród nich najbardziej popularne modele to Ray bany. Od poprzednich okularów wyróżniają się zdecydowanie wyższymi soczewkami oraz mniejszym przyciemnieniem. Dodatkowo ich filtr promieni UV rozłożony jest nierównomiernie na soczewkach okularów. Na samej górze jest o wiele mocniejszy niż na dole. Dzięki takiej możliwości okulary te idealnie nadają się do obserwacji drogi. Ich dodatkowym atutem, jest najczęściej ich wygląd. Okulary męskie tej kategorii zdecydowanie bardziej nadają się do wyjścia w nich na miasto niż w okularach sportowych.

Okulary miejskie

Dość myląca nazwa dla tego gatunku przeciwsłonecznych okularów charakteryzuje się głównie postawieniem na design. Już nie praktyczność, czy komfort z użytkowania jest głównym celem tych okularów a ich wygląd. Najciekawsze modele wymyślane są przez znanych projektantów, a sam cel ich istnienia to ozdoba do całego stroju. Męskie okulary przeciwsłoneczne w tym przypadku mogą kosztować nawet po kilka tysięcy złotych. Ich unikatowość zawdzięczają przez dużemu spektrum projektów i ich wykorzystaniu.

Podsumowanie

Okulary przeciwsłoneczne męskie, to okulary które dzielimy na wiele kategorii: samochodowe, miejskie oraz sportowe. Każde z nich ma swoje specjalne zastosowanie. Przed ich zakupem warto więc zwrócić uwagę na ich przeznaczenie.