Mężczyzna w okularach przeciwsłonecznych

Dawno odeszły już w niepamięć czasy, w których to panie przykładały tylko wagę do swojego wyglądu. Obecnie, panowie na równi z kobietami dbają o swój wizerunek i odbiór przez innych. Z tego właśnie względu wielu panów intensywnie ćwiczy swoją muskulaturę, dba o zdrową, zbilansowaną dietę i schludnie się ubiera, orientując się doskonale w tym, co akurat jest w modzie.

Okulary przeciwsłoneczne

Obecnie, panowie na równi z kobietami dbają o swój wizerunek i odbiór przez innych

Autor zdjęcia: Fouquier ॐ

Lato nadchodzi wielkimi krokami, mamy już za sobą pierwsze upalne i bardzo słoneczne dni. W takich chwilach dużym zainteresowaniem cieszą się wśród panów okulary przeciwsłoneczne męskie. Choć ich oferta może przyprawić o zawrót głowy, odradzamy kupowanie ich w przypadkowych miejscach typu galeria handlowa, czy też sklep odzieżowy.

Okulary i to niezależnie od tego, czy są to okulary przeciwsłoneczne, czy korekcyjne, zawsze powinno się kupować u optyka. Tylko, bowiem w profesjonalnym salonie optycznym sprzedają swoje produkty wytwórcy stawiający na jakość. O ile, bowiem skłonić do zakupu może nas ciekawa oprawka, o tyle tak naprawdę, najistotniejsze są w okularach szkła. W odniesieniu do okularów przeciwsłonecznych, są to filtry zabezpieczające przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Tanie okulary z sieciówki dość często nie mają ich wcale, a jedyne, na co możemy liczyć kupując takie okulary to efekt przyciemnienia przez zabarwienie szkła. Jak alarmują lekarze, noszenie takich okularów jest zdecydowanie bardziej niebezpieczne dla naszego zdrowia, niż nie noszenie ich wcale. W najlepszym przypadku dorobimy się zapalenia spojówek, a w najgorszym, może się zdarzyć i tak, że znacznie pogorszy się nasz wzrok. Choć bowiem nasze oczny chronione są przez znajdujący się w spojówce kwas askorbinowy, to występujące w promieniowaniu słonecznym promieniowanie UV, niszczy go. Tak, więc przenikające do oczu promienie ultrafioletowe niszczą spojówkę, wywołując nieodwracalne w skutkach zmiany w jej obrębie.