Lato za pasem – czas kupić okulary przeciwsłoneczne

Słońce grzeje coraz mocniej, na dobre ukryliśmy na dnie szafy kurtki i grube bluzy. Znów odsłaniamy ciało, wystawiając na oddziaływanie promieni słonecznych nasze nogi i ramiona. W tym czasie ważne jest, byśmy pamiętali także o swoich oczach i ich odpowiedniej ochronie przed oddziaływaniem promieniowania ultrafioletowego.

Destrukcyjne promieniowanie ultrafioletowe

Choć lubimy, gdy świeci słońce, czasem zapominamy, że promieniowanie ultrafioletowe przenikające do oczu wraz ze światłem słonecznym prowadzi do trwałych uszkodzeń zarówno samej spojówki, jak i dna oka

Autor zdjęcia: ClearFrost

Choć lubimy, gdy świeci słońce, czasem zapominamy, że promieniowanie ultrafioletowe przenikające do oczu wraz ze światłem słonecznym prowadzi do trwałych uszkodzeń zarówno samej spojówki, jak i dna oka. Tymczasem, narażając nasze oczy na dłuższą ekspozycję słoneczną ryzykujemy nie tylko pogorszeniem się sprawności i ostrości widzenia, ale także i możliwością całkowitej utraty wzroku. Pamiętajmy, że postępujące uszkodzenie oczu jest procesem, który trwać może nawet latami. Tak, więc, nawet, jeśli zmian w ostrości widzenia nie dostrzeżemy od razu, każda kolejna dawka promieniowania ultrafioletowego przenikającego do naszych oczu, dokonywać będzie w nich nieodwracalnego zniszczenia. Wynika to z faktu, że oczy posiadają bardzo ograniczone zdolności autoregeneracyjne. Zdecydowanie korzystniej, więc zawczasu zatroszczyć się o ich należytą ochronę, niż później usilnie starać się zniwelować skutki nieprzemyślanych działań lekami i zabiegami medycznymi.

Gdzie powinno się kupować okulary przeciwsłoneczne?

Oczywiście, nie można nikomu narzucać gdzie ma robić zakupy, są jednak istotne argumenty przemawiające za tym, by wystrzegać się kupowania okularów przeciwsłonecznych w przypadkowym miejscu. Wbrew pozorom, okulary przeciwsłoneczne nie są zwykłym dodatkiem do naszej garderoby, a produktem specjalistycznym (o czym także do poczytania tutaj: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html). Okulary mają, bowiem przede wszystkim chronić nasze oczy przed promieniowaniem słonecznym, po to tak naprawdę je zakładamy. A aby mogło się tak stać, okulary muszą posiadać dobre jakościowo filtry w soczewkach. Produkcją takich okularów nie zajmują się wszystkie firmy, a z pewnością nie da się ich wyprodukować w cenie, która pasowałaby do sieciówki. Okulary za 30 czy też 50 złotych poza tym, że wyglądem przypominają okulary przeciwsłoneczne, to na tym ich podobieństwo do prawdziwych okularów się kończy. Zastanów się lepiej, czy chcesz nosić coś takiego. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że pieniądze wydałeś na to, co rzeczywiście chciałeś mieć, lepiej odwiedź jak najszybciej okulary przeciwsłoneczne sklep.