Jak wybrać markowe okulary przeciwsłoneczne?

Wybór okularów przeciwsłonecznych to nie lada wyzwanie. Są niezbędne nie tylko latem, ale też zimą, gdyż niezależnie od temperatury za oknem i pory roku, nasze oczy codziennie są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Powinniśmy zabierać je ze sobą za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu. Ale jak wybrać te właściwe? Na co należy zwracać uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych? Najważniejszym kryterium jest odpowiednie przyciemnienie soczewek i filtr, nie mniejszy niż 400.

Gdzie kupić okulary?

Wybór okularów przeciwsłonecznych to nie lada wyzwanie

Autor zdjęcia: chillilogic

Przed kupnem nowych okularów przeciwsłonecznych, warto dobrze się zastanowić. Przede wszystkim należy przemyśleć, na jak długo mają nam służyć okulary i jaki mamy budżet, ponieważ opcji jest naprawdę wiele. Większość sklepów sezonie letnim oferuje co najmniej po kilka modeli okularów przeciwsłonecznych, ale czy opłaca się kupować je byle gdzie, byle najtaniej? Czy markowe okulary przeciwsłoneczne są lepsze od tych z supermarketów, bazarów i sieciówek? Zdecydowanie tak. Choć te dostępne w sklepach sieciowych spełniają wymogi bezpieczeństwa dla oczu, gdyż wymaga tego Unia Europejska, ich jakość jest nieporównywalna z okularami profesjonalnymi. Z kolei okulary sprzedawane na stoiskach czy targach, oprócz niewysokiej ceny, nie przynoszą żadnych korzyści, a mogą wręcz szkodzić. Markowe okulary przeciwsłoneczne dają absolutną pewność co do ochrony oczu, będą służyć o wiele dłużej i są objęte co najmniej kilkumiesięczną gwarancją.

Jakie okulary wybrać?

Markowe okulary przeciwsłoneczne sprzedawane są w sklepach optycznych, w których możemy poprosić obsługę o profesjonalną poradę. Optycy to specjaliści, znający się nie tylko na ochronie oczu przed szkodliwym wpływem słońca, ale także posiadający wiedzę z zakresu stylistyki i mody. Pomogą dobrać oprawki pasujące do kształtu twarzy, a w przypadku osób mających wadę wzroku, zaproponują także zamontowanie soczewek korekcyjnych – tak, by markowe okulary przeciwsłoneczne pełniły funkcję zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Markowe okulary przeciwsłoneczne będą posiadać filtr UVA/UVB i będą chronić przed chorobami, takimi jak zaćma, czerniak czy zapalenie spojówek.