Czy to snobizm, czy raczej konieczność

Nie jest chyba dla nikogo  żadną tajemnicą, że nasze oczy i komfort z jakim spoglądamy na świat jest jedną z najważniejszych rzeczy, które nas w życiu spotykają. Musimy mieć pewność, że każde niebezpieczeństwo, które nagle zza oślepiających promieni słonecznych naprzeciw nam nagle  wyskoczy musi być natychmiast rozpoznane, ocenione i musimy mieć czas, by odpowiednio zareagować. Przed niebezpieczeństwem słonecznym mamy jedną, ale za to jakże skuteczną formę obrony.  Zanim przejdę to tego jaką chcę się na chwile zatrzymać na określeniu skuteczną, która może być połączona z drugą formą czyli wyjątkową. Jeżeli mam coś być skuteczne i wyjątkowe, a jednocześnie chronić nas przed słońcem  to muszą to być markowe okulary przeciwsłoneczne.

Z okularami jest tak naprawdę tak jak ze wszystkimi innymi produktami. Jeżeli są to produkty markowe, to różnią się od tych nazwijmy je standardowymi nie tylko tym, że mają markę, czy też znaczek

Autor zdjęcia: jmettraux

I tutaj nie ma to nic wspólnego ze snobizmem. To, że są to właśnie  stanowi w tym przypadku gwarancję pewnych cech, które je wyróżniają i powodują, iż komfort bezpieczeństwo i wygoda w użytkowaniu są dużo większe . Powiedzmy sobie szczerze, trzy wymienione w poprzednim zdaniu cechy czy też zadania, które powinny być spełnione, stanowią jak gdyby motto używania okularów przeciwsłonecznych. To jest cel, jaki chcemy osiągnąć.

Z okularami jest tak naprawdę tak jak ze wszystkimi innymi produktami. Jeżeli są to produkty markowe, to różnią się od tych nazwijmy je standardowymi nie tylko tym, że mają markę, czy też znaczek. Mają także, co jest szczególnie ważne inne cechy, czy też wyróżniki, które zdecydowanie zwiększają i komfort, a szczególnie nasze bezpieczeństwo. I tu musimy sobie zadać pytanie, ile jest dla nas nasze bezpieczeństwo ważne. I czy traktujemy je jako zbytek uderzający w nutkę snobizmu, czy raczej uważamy za niezbędną część naszego życia.